kielpiniak.pl

Aktualności

Aktualności

Piękna Polska jesień

2017-09-14 11:47:00 tomcio

Pogoda nas nie rozpieszcza, w tym roku ma być więcej orkanów, huraganów. Miejmy nadzieję, że obędzie się u nas bez większych szkód.

Póki co powoli kończymy zbiór ziemniaków, wkrótce zakończą się zbiory kukurydzy, wykopiemy warzywa i trzeba będzie przygotować się na nadejście zimy.

 W biegu tych uciekających nam dni warto rzucić okiem na piękne wschody i zachody słońca jakie daje nam nasza Polska jesień.  Niebawem drzewa będą się rumienić i czerwienić, zanim zgubią całkiem liście.

Poniżej dla przypomnienia kilka zdjęć z poprzednich lat oraz świeżutkie nagranie z zachodem słońca. Gdy wracaliśmy z mostu w Nurze, gdzie „szukaliśmy skarbów” (wyławiamy z sąsiadem magnesem neodymowym, różne rzeczy, szukamy garnków ze złotem, może uda się wyciągnąć jakiegoś Niemca w kasku z czasów wojny… 🙂  )

Tu kilka zdjęć z Października z 2015 i 2016 roku

rzeka Bug kiełpiniec 2015 JESIEŃ KIEŁPINIEC wieś kiełpiniec jesień 2015

 

kilka zdjęć z bloga, na którym od jakiegoś czasu nie wstawiam już zdjęć na poczet tejże strony, wszystko ląduje tutaj.
A pod zdjęciami Filmik z ciekawym efektem , zobaczcie sami 😉

 

rzeka Bug przy kiełpińcu jesienią 2015 rzeka Bug przy kiełpińcu jesienią 2015 2 ognisko przy bugu w kiełpińcu zachód słońca nad bugiem

Tagged in: Bug zdjęciajesieńNadbużański Park KrajobrazowyNPKrzeka Bugzachód słońcaognisko przy bugu w kiełpińcu Read more... 0 comments

Dary jesieni

2017-09-08 18:34:57 tomcio

Witajcie! 

Zaczęła się jesień, dzieci i młodzież ruszyły do szkoły, robi się coraz chłodniej.. w Ameryce szaleje huragan Irma… tak się składa że na Florydzie mam rodzinę, z trwogą oglądam na YouTube transmisje na żywo.

Wracając do pogody, w Kiełpińcu pada co chwilę, wykopki za pasem, niektórzy na szybko zbierają ziemniaki, inni na raty. Pogoda nas nie rozpieszcza.

Jesień już taka jest, oprócz coraz dłuższych deszczowych i chłodniejszych wieczorów, które można spędzić online czy przed tv, ta pora roku daje nam wiele darów natury.

Grzyby, jabłka, ziemniaki, śliwki, gruszki ,czereśnie i  wiśnie. Można by tu wymieniać wiele warzyw i owoców, które przygotowuje się na zimę.

Sam zaczynam powoli zbiory tego co obrodziło.

Marchewka i pietruszka oraz buraki, w zasadzie wszystko co można mieć w ogródku zjadane jest przez ślimaki, straszny wysyp tych stworzeń w tym roku. Pietruszkę zjadają od środka, zostawiając jakby wydmuszkę.. taką cienką na milimetr i jak spojrzysz to niby jest ale w środku pusta.

Mam nadzieję, że dla mnie wystarczy na zimę.

Poniżej kilka zdjęć  moich jesiennych darów naturyjabłkawykopki 2017 kielpiniec placki ziemniaczane grzyby z kielpinca

Tagged in: grzybyhuragan irmajabłkajesieńplackiwykopkiplacki ziemniaczane Read more... 2 comments

Kursy i Szkolenia oraz piknik w GOK-u

2017-07-17 15:53:21 tomcio

Witajcie! Pilnie poszukuje chętnych na kurs komputerowy oraz języka angielskiego, zapisy oczywiście w GOK-u w Sterdyni.
Na Angielski mamy 15 osób, co najmniej tyle na komputerowy kurs powinno się zgłosić aby się rozpoczął.
Z tego co wiem na podstawach można nauczyć się wysyłania maili z załącznikiem, pisanie dokumentów itp.(info również na plakacie)
Więcej szczegółów będę wiedział na weekend, zapisać się można telefonicznie lub osobiście pod numerem telefonu, który widoczny jest na plakacie poniżej.

Oraz ogłoszenie odnośnie Angielskiego

Poniżej jeszcze ogłoszenie odnośnie pikniku, który odbędzie się 13.08 przy GOK-u

Warto skorzystać 😉

 

Tagged in: akcesGOKiS STERDYŃkurs angielskiegokurs komputerowypiknik rodzinny w sterdynipower boySkaysbociany w kiełpińcu Read more... 0 comments

Gminne zawody sportowo-pożarnicze 2017

2017-07-12 01:18:07 malina

Witajcie 🙂 Dawno nie pisałam, z różnych względów, głównie z powodu niedostatku czasu. Nie wiem, jak to wygląda u innych, ale moja doba jakoś ostatnio bardzo się skróciła. I nadal, nieprzerwanie, się kurczy. Odnoszę wrażenie, że doba od dawna nie ma już 24 godzin albo godziny nie mają  60 minut. 😉

Ale w końcu jestem i postaram się pisać częściej.

 

W minioną niedzielę, 9 dnia lipca 2017 roku w Grodzisku, gmina Sabnie, odbyły się coroczne zawody sportowo-pożarnicze. Tradycyjnie już, zorganizowane zostały wspólnie z Gminą Sabnie.

Klasyfikacja  drużyn prowadzona była oddzielnie dla każdej z gmin. Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: ćwiczenia bojowe i sztafeta pożarnicza.

W ubiegłym roku zawody sportowo-pożarnicze odbyły się w Kamieńczyku i były fantastyczne pod każdym względem. Organizacyjnie wszystko było wówczas dopięte na ostatni guzik. Doskonałe warunki lokalizacyjne (wielka otwarta przestrzeń), pozwoliły pomieścić nie tylko zawodników, sędziów i oficjeli, ale też bardzo liczną grupę widzów. Działające bez zarzutu nagłośnienie pozwalało prowadzić bieżącą relację z przebiegu zawodów, co czyniło imprezę ciekawą zarówno  dla uczestników, jak i widzów.

Oglądanie rywalizacji drużyn pożarniczych w Kamieńczyku było  wielką przyjemnością. Dlatego z chęcią wybrałam się  na kolejne zawody, do Grodziska.

Niestety, niedociągnięcia organizacyjne spowodowały, że tegoroczna  impreza nie była tak interesująca dla przeciętnego widza, jak poprzednia. Przede wszystkim – nie działało nagłośnienie.  W rezultacie, pomimo tego, że  zawody się toczyły, jakieś drużyny zaliczały (lub nie) jakieś konkurencje, to widzowie i uczestnicy nie otrzymywali  żadnej informacji o przebiegu zawodów, np. jakie drużyny właśnie startują ani też jakie czasy uzyskali.

Nie doczekałam do końca tej imprezy. Nie dałam rady. Zatem relacji z rozdania nagród nie będzie;) Zapraszam na fotograficzną mini relację z fragmentu zawodów.

Nasi też byli.

Najważniejszy strażak w gminie Sterdyń. A w zasadzie strażaczka.

Zastanawiam się, czy Wójt gminy Sabnie nie jest najważniejszym strażakiem w gminie Sabnie, czy jedynie nie przywdział/lub nie posiada/ strażackiego mundurka? 😀

Strażacy biegają, a puchary – nagrody czekają. I czekają – czyżby znudzeni? – oficjele, którzy będą je wręczać.

Nasza drużyna w oczekiwaniu na swoją kolej do startu w sztafecie pożarniczej.

Nadszedł czas – za chwilę start. Najpierw – odpowiednie przygotowanie sprzętu.

 

 

Wszystkie drużyny przed przystąpieniem do wykonania zadania przechodziły krótki instruktarz i wysłuchiwały rozkazów .

Te kolorowe kółeczka oznaczają pozycję, na jakiej „działać” będzie każdy z zawodników przy wykonaniu zadania.

Drużyna, ustawiona tuż przy linii startowej. Za chwilę sygnał do startu.

Start! Jedni rozwijają linię, drudzy zatapiają węże ssawne w pojemniku z wodą i podłączają do motopompy. A sędzia obserwuje każdy ruch.

Konkurencja zaliczona, ale zawody trwają nadal. Trwa także oczekiwanie na ostateczne wyniki.

Jak już pisałam – nie czekałam na wyniki. Dla zainteresowanych:

  • wyniki drużyn gminy Sterdyń –  tutaj
  • wyniki drużyn gminy Sabnie –  tutaj.

Pełna fotorelacja z zawodów (zatem można obejrzeć wręczenie nagród oraz najważniejszego strażaka gminy Sterdyń w pełnej mundurowej gali): tutaj.

 

 

 

 

Tagged in: gmina sterdyńkiełpiniecOSPpożarniczezawody strażackie Read more... 1 comment

Ognisko muzyka i Kiełpiniec

2017-07-10 21:35:51 tomcio

Dajcie znać w komentarzach czy na fejsbuniu, kto kiedy i gdzie mógłby się pojawić na takim ognisku, czy wpaść i pogadać. Warto rozmawiać, jest kilka spraw które chciałbym omówić z tymi, którzy tu do Kiełpińca wpadają częściej czy rzadko. Wszystko omówione będzie na ognisku.

Lub też osobiście między nami- jak kto woli.  Termin ten zbiega się z koncertowym graniem u Borysa nie przypadkowo, z tego co wiem, będzie w tym czasie najwięcej osób. Może ktoś z was zostanie na dłużej.. i zrobimy ognisko i to nie jedno? 

Dajcie znać, czy zrobimy je nad jeziorem czy nad Nogaczem.. razem ustalimy co i jak.

Do zobaczenia w Kiełpińcu!

 

Tagged in: ogniskospotkaniewakacje na wsiognisko w kielpincu Read more... 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
2 ⁄ 2 =