kielpiniak.pl

Co z tą pogodą? Czyli Burze na horyzoncie…

Witajcie! Ostatnio często pogoda krzyżuje nam plany… Niszczy domy, plony, czy przerywa koncert jak w ten weekend.Choć z tego co się dowiedziałem muzyka dalej grała w domku u Borysa…
Mi akurat wypadło, że musiałem jechać po tatę do szpitala.. masakra.. konary na drodze. W Sokołowie woda do krawężników płynęła ulicami. Wracając omal na trzeciego nie wjechałem w wypadek. 2 auta – jedno wjechało w drugie, gdy kierowca zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Sam wcisnąłem hamulec ale auto płynęło na samochody które już się zderzyły.. Szczęśliwie nic z naprzeciw nie jechało więc puściłem hamulec i udało mi się przejechać na pas obok.. Wycieraczki nie dały rady zbierać deszczu podczas ulewy….
Wielu z was na pewno ma jakieś doświadczenia związane z załamaniem pogody.
Mój znajomy jechał godzinę w stronę Ceranowa i to tylko dlatego, że miał ze sobą piłę w bagażniku. Bez piły jechał by o wiele dłużej.. Wspólnie ze strażą przecinał powalone drzewa żeby dojechać do domu…
Takich opowieści można by przytoczyć i więcej.. to tylko po ostatnim weekendowym przejściu frontu…
BURZE
Pewnie każdy z was ma swój sposób na przeczekanie takiej pogody.. ostatnio wrzucałem na fejsbuku, stronkę gdzie można śledzić front burzowy. Dziś mogę się z wami podzielić jeszcze lepszą ..
Tu podziękowania dla mojego wujka i sąsiada za podanie namiarów
Poniżej macie link, można na tej stronie sobie przybliżyć swoją okolicę, widać jak błyski i grzmoty animowane są na mapie.. widok jest niesamowity jak patrzy się na to z góry a do tego przez okno słyszy się docierający grzmiący głos burzy.
Podobno od jutra znów zacznie padać dlatego dzielę się z wami tą stroną, można na żywo- póki jest prąd, analizować jak przesuwa się to całe zjawisko.
Trzymajcie się ciepło i uważajcie na siebie

LINK DO STRONY GDZIE NA ŻYWO WIDAĆ BURZE

Secured By miniOrange