kielpiniak.pl

Do 14 Marca rejestracja chłodziarek do mleka.

Witajcie! Rolnictwo z biegiem czasu staje się przedsiębiorstwem- firmą a rolnik dziś to już nie prosty chłop a przedsiębiorca, który musi dostosować się do norm aby jego praca przynosiła zyski a plony i wszystko co tworzy gospodarstwo musi spełniać zmieniające się wymagania…

Tym razem odgórnie mamy rozporządzenia odnośnie chłodziarek mleka, poniżej cytat artykułu dla tych, którzy nie znają jeszcze zagadnienia.

Pod cytatem znajduje się link gdzie można przeczytać cały artykuł.

 

chłodziarka na mleko

Do 14 marca br. właściciele urządzeń chłodniczych, które zawierają pow. 3 kg środka chłodniczego, muszą je zarejestrować w tzw. Centralnym Rejestrze Operatorów, prowadzonym przez Instytut Chemii Przemysłowej. Jest to konsekwencja przyjęcia przez rząd tzw. ustawy f-gazowej z 15 maja 2015 roku o substancjach zubożających warstwę ozonową lub o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych (Dz. U. z 2015 r. poz. 881). W myśl tej ustawy każde urządzenie zawierające wspomnianą ilość substancji chłodniczej musi posiadać specjalną kartę, którą trzeba założyć do 14 marca br. Za jej brak po tym terminie grozi kara do 3000 zł.

CYTAZ ZE STRONY AGRI 24 PL ->kliknij TUTAJ aby przeczytać artykuł<-

http://agri-24.pl/do-14-marca-br-koniecznie-zarejestruj-schladzalnik-mleka/

Secured By miniOrange