kielpiniak.pl

11 marca Dzień Sołtysa :)

P1150623

Dzisiaj przypada Dzień Sołtysa.

To doroczne  święto, obchodzone w Polsce  w dniu 11 marca (w większości przypadków, bo lokalnie  na terenie kraju  można napotkać także inne daty tego święta).

Dzisiaj trudno już ustalić, skąd to święto się wywodzi  i od kiedy jest w Polsce obchodzone. Natomiast bez wątpienia święto to zyskuje coraz wyższą rangę, znaczenie i popularność

W wielu gminach wójtowie i burmistrzowie z okazji tego święta  spotykają się z sołtysami, zamieszczają na stronach internetowych urzędów gmin życzenia i podziękowania dla sołtysów za ich codzienną pracę na rzecz lokalnej społeczności.

W Wikipedii napisano, że: „Święto to ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom  za ich pracę i zaangażowanie oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa
w polskiej wsi”.

To święto jest doskonałą okazją, abyśmy wyrazili  Pani Sołtys ogromną wdzięczność i wielkie uznanie za  to wszystko, co już zrobiła dla społeczności Kiełpińca.

Pani Mariolu –  Tomek i ja (wraz z małżonkiem) – chylimy czoła 🙂 

Podziwiamy Pani zapał, inicjatywę, kreatywność i zaangażowanie.

I bardzo, bardzo dziękujemy za wszystko to, co już było i wszystko to, co będzie 🙂 

Kiełpiniec ma szczęście, że Panią ma 🙂

 

Nie ośmielamy się twierdzić, że piszemy to wszystko w imieniu mieszkańców Kiełpińca. Nikt nas do tego nie upoważnił. Ale zapewne wielu, bardzo wielu kiełpiniaków chętnie podpisało by się pod tymi słowami.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby się przyłączyć do tej laurki – napiszcie coś od siebie. Żeby to zrobić, wystarczy napisać komentarz poniżej.

P1150251

 

2 odpowiedzi do artykułu “11 marca Dzień Sołtysa :)

  1. Mariola Romańczuk

    Dziękuję bardzo za życzenia, jest mi bardzo miło ,jednak uważam,że za wcześnie na uznanie i pochwały,wspólnymi siłami możemy dużo zrobić dla naszej wioski i jej mieszkańców,pozdrawiam wszystkich

Secured By miniOrange