kielpiniak.pl

Folder turystyczny, nowe zdjęcia

Witajcie! Pogoda jeszcze kapryśna ale wszystko pięknie kwitnie, chyba tylko alergicy mogą teraz po narzekać. Dzień coraz dłuższy, aż nie chce się siedzieć w domu. W naszej okolicy jest wiele ciekawych miejsc, znalazłem przed chwilą folder turystyczny naszej gminy, na końcu artykułu znajdziecie link. Opisane jest tam wszystko co warte uwagi w całej naszej okolicy. Także polecam, zapoznajcie się chociaż ogólnie z treścią a może uda się wam dzięki temu zaplanować aktywnie wypoczynek na któryś z nadchodzących weekendów..
Czy byliście w Treblince? To nie tak daleko, choć teraz zostało tam niewiele po aktywności okupanta z czasów wojny to można sobie odświeżyć historię… osobiście słyszałem od jednego z najstarszych ludzi z pod Sterdyni jak opowiadał, że w czasie wojny pracował w melioracji.. smród palonych ciał był tak okropny, że chowali się w rowach, które kopali, bo nie było czym oddychać(a było to 30 km od Treblinki)… takie czasy…

Wróćmy jednak do teraźniejszości i naszej pięknej przyrody, która budzi się w naszym parku krajobrazowym…
Odnawiam teraz pomieszczenia ale wybrałem się na krótką przejażdżkę nad Bug.. robi się coraz szerzej, woda ma niski poziom, wyspę widać z daleka a kiedyś tak nie było..ale cóż poradzić na siły natury.
Poniżej wrzucam kilka zdjęć z tej przejażdżki oraz link do Tapet- jest ich 101 dokładnie i ponawiam prośbę o przesyłanie do nas zdjęć i aktualnych i tych archiwalnych, jeśli tylko macie takie, którymi możecie się podzielić, chętnie umieścimy na naszej stronie.

A oto fotki i poniżej linki

bocian na gnieździe

jezioro kiełpiniec

jezioro kiełpiniec

jezioro kiełpiniec

NPK rzeka Bug Kiełpiniec

rzeka Bug Kiełpiniec

101 TAPET Z KIEŁPIŃCA
FOLDER TURYSTYCZNY-plik pdf
Muzeum walki i męczeństwa

Secured By miniOrange