kielpiniak.pl

Galeria

Weekendy w Kiełpińcu

2018-02-24 22:14:45 tomcio

Witajcie!

Co tam u was słychać? Ja obecnie od kilku tygodni w Stolicy, nowa praca, nowe wyzwania, stare problemy ze zdrowiem.

Uwielbiam ten klimat i powietrze, aż chce się gdzieś wyjść jak się człowiek w tym mieście na siedzi w murach.  24.02 udało mi się pod koniec dnia zrobić mini przejażdżkę , w planach było więcej, niestety zbyt duży mróz i silny wiatr, który wręcz wyrywał telefon z ręki, zniechęciły mnie do dalszej wycieczki.

Wiatr przenikał ubrania i po minucie poza samochodem  czułem zimno w kościach.

Ręka bez rękawiczki w minutę sztywniała i zrobienie bez drgania było prawie nie możliwe.

Jednak udało mi się zrobić kilka zdjęć dzisiaj i w poprzednie weekendy, poniżej możecie zobaczyć nasz piękny krajobraz z lutego 2018.

Miejmy nadzieję, że ta zima już odpuści i nie będziemy lepić zajączków ze śniegu.

Tymczasem trzymajcie się ciepło, uważajcie coby nie wywinąć orła, bo lód często pod śniegiem się kryje.

Pozdrawiam was serdecznie i zapraszam do obejrzenia zdjęć.

droga zmarźnięta na kamień , w oddali kiełpiniec

Nadbużański Park Krajobrazowy zachód słońca przy wsi kiełpiniec cz2

zachód słońca npk kiełpiniec

Nadbużański Park Krajobrazowy zachód słońca przy wsi kiełpiniec

zagórze wieś kiełpiniec npk  zachód słońca na ulaskach przy drodze NPK widok na pola i łąki przy drodze na zagórzu back and white snow road polish vilage na zagórzu przy kiełpińcu 2018 luty widok na zagórze na zagórzu droga przy wale npk kiełpiniec zachód słońca npk kiełpiniec zachód słońca

npk kiełpiniec zachód słońca

Zachód słońca, widok z zagórza na ulaski

zagórze 2018 luty NPK

Na zagórzu,  koło kiełpińca

Na zagórzu, tu kiedyś była plaża

Nad bugiem koło wsi kiełpiniec luty 2018

Nad bugiem koło wsi kiełpiniec luty 2018

Nad bugiem koło wsi kiełpiniec luty 2018

nad jeziorem w kiełpińcu luty 2018

nad jeziorem w kiełpińcu luty 2018

Tagged in: Jeziorojezioro w kiełpińcuNPKplażaulaskiwieśzachód słońcazagórzezdjęcia zimynpk kiełpiniec zachód słońca Read more... 3 comments

Nowe stare zdjecia

2017-10-21 08:51:13 tomcio

 

Witajcie!

Na początek serdeczne podziękowania dla mojego wujka Franka za zdjęcia, a dla was poniżej kilka zdjęć z dawnych lat. Jeśli wasi rodzice czy dziadkowie kogoś rozpoznają, dajcie znać w komentarzach. Mniej więcej wiem kto jest na zdjęciach ale nie dokładnie, dlatego wybaczcie może chaotyczne opisy…

Na zdjęciach zobaczycie ludzi, których pewno większość z was pamięta. Głównym miejscem zdjęć jest Kiełpiniec ale nie tylko. 

Całość można zobaczyć w naszej galerii starych zdjęć, która dostępna jest w menu po prawej i u góry.

stare zdjecia z kiełpińca

Józef Krysiak i Rokita Ludwika

stare zdjecie szkolne z okolic kiełpińca

zdjecie szkolne z okolic Kiełpińca, na zdjęciu jest chyba nauczyciel Kierył, a w lewym dolnym rogu siedzi ponoć mój dziadek Stanisław Kulesza urodzony w 1914r.

stare zdjęcie kolędnicy w kiełpińcu

Kolędnicy w Kiełpińcu. Pierwszy od prawej Franciszek Rokita(5 klasa), Witek Krysiak, Kulesza Józef, Miszczuk Jan i Wilk Józef. Rok 1963

stare zdjecia z kiełpińca

zdjęcie zrobione przy domu od strony mostku. Pod płotem u Ambroziaków. Na zdjęciu Celina Ambroziak i Rokita Stanisław.

stare zdjęcia żniwa na wsi

Żniwa u rodziny Rokitów. W oddali widać Dzięcioły Dalsze

stare zdjęcia z życia na wsi kiełpiniec

Wyjazd do kościoła rodziny Rokitów i Jurczaków.

stare zdjęcia żniwa

Młody Franciszek na żniwach

stare zdjęcia kiełpiniec

Zdjęcie podczas robienia cegły na oborę u Rokitów. Na zdjęciu widać formę na cegły, z których budynek stoi do dziś szczytem do drogi…

stare zdjęcia kiełpiniec żniwa

Żniwa z dawnych lat u rodziny Rokitów pod Sterdynią.

Jeśli poznajecie kogoś, czy macie dokładniejsze informacje czy pytania, piszcie do nas lub zostawcie komentarz.
Ponawiam też prośbę o zdjęcia od was! Miło jest wspomnieć i zobaczyć jak to kiedyś było…

Tagged in: kiełpinieckiełpiniec zdjęciastare fotografiestare zdjęciażniwa Read more... 11 comments

Stare zdjęcia z życia na wsi

2017-05-17 09:55:56 tomcio

Witajcie!

Ostatnio pożegnaliśmy zmarłego Kazimierza- mojego dziadka.. miło było spotkać się z rodziną choć okoliczności dość przykre…. Otrzymałem  wiele miłych słów na temat  NASZEJ  strony i tego co robimy. Utwierdza się, że lubicie zajrzeć zwłaszcza do galerii starych zdjęć. Dlatego też dorzucam wygrzebanych kilka zdjęć, które przedstawiają mieszkańców Kiełpińca i dawne czasy. Niestety ja sam większość zdjęć wam pokazałem i niewiele więcej posiadam. Dlatego ponawiam prośbę o przesyłanie do nas na maila: mailnakielpiniakpl@gmail.com zdjęć. Jeśli nie macie skanera a chcielibyście jakieś zdjęcia przekazać do galerii , można je do mnie podesłać na adres

Tomasz Kulesza

Kiełpiniec 93

08-320 Sterdyń

Zdjęcia wtedy zeskanuję i odeślę, jeśli bywacie tutaj czyli w Kiełpińcu i okolicy, można wpaść do mnie i zeskanuje się je na miejscu. Ta galeria jest dla WAS.

I jeszcze oczywiście a pro po zdjęć dodanych, jeśli rozpoznajecie osoby na zdjęciach , piszcie w komentarzach, kto to i kiedy mogło  być zrobione, ponieważ ja nie mam opisów do tychże zdjęć.

Poniżej dodaję te ostatnio dodane fotki, są one również w galerii starych zdjęć.

Tagged in: czarno białe zdjęciagaleria zdjęćHistoriaKuleszaNadbużańskiNadbużański Park KrajobrazowyNPKstare fotografiestare zdjęciawieśwspomnieniazdjęcia Read more... 0 comments

Zimny zielony Maj

2017-05-11 17:35:42 tomcio

Witajcie! co jakiś czas robię sobie przejażdżki wokół naszej pięknej okolicy.

Życie na wsi ma swoje plusy, tu człowiek czuje że oddycha. Można więcej wypić, więcej pracować, i l lepiej odpocząć.

Ostatnio często zaglądam nad Bug aby zerknąć na stan wody, poniżej kilka zdjęć i krótkie nagranie z nad rzeki Bug. Choć pogoda ostatnio nie rozpieszcza udało się wstrzelić w moment gdy chociaż na zdjęciach jest ładnie.

npk kiełpiniec na zagórzu koło kiełpińca maj 2017 Nadbużański Park Krajobrazowy życie na wsi to piękne widoki piękny widok na łąki przy wsi kiełpiniec widok na ulaski od zagórza przy kiełpińcu piękne widoki wał przy rzece Bug w okolicy wsi Kiełpiniec maj 2017 łąki przy wale npk rozkwita w maju a kiełpiniak uwiecznia to na zdjęciach widok na pola przy zagórzu za wałem koło wsi kiełpiniec kielpiniak pl pola i łąki przy kiełpińcu w maju 2017 fotki z wycieczki rowerowej w kokolicy kiełpińca wieś kiełpiniec, widok z wału nadbużański park krajobrazowy w okolicy kiełpińca droga do kiełpińca przy wale, maj 2017

Poniżej jeszcze krótki filmik, gdzie w deszcz wybraliśmy się z Adamem nad Bug aby sprawdzić stan wody, na szczęście u nas poziom nie  jest póki co wysoki. Wręcz odnosząc się do poprzednich lat, można powiedzieć, że  jest niski.

 

Tagged in: kiełpiniakkiełpiniecmaj 2017Nadbużański Park KrajobrazowyNPKpiękne widokirzeka Bugzdjęcia ze wsiżycie na wsi Read more... 2 comments

W Nadbużańskim Parku Krajobrazowym zima na całego

2017-02-12 16:15:14 tomcio

Witajcie! Nie wiem jak u was.. ale tutaj na terenie Nadbużańskiego Parku, w okolicach naszej wsi Kiełpiniec , jak zawsze mocno wieje. Po 2 minutach stania na mostku czułem się jakbym dostał znieczulenie na cały bok twarzy, nie czułem ręki po zrobieniu kilku zdjęć.

kiełpiniec zimą kiełpiniak wieś zimą Starorzecze Bugu przy wsi Kiełpiniec wieś kiełpiniec 2017

Na szczęście gdy tylko rozgrzałem się po powrocie do domu przyjechał Adam i razem ruszyliśmy samochodem. Niestety okazało się że auto za bardzo wżyna się w  koleiny i nie ma sensu ryzykować, poszliśmy więc na wał na piechotę.

NPK Starorzecze Bugu wieś Kiełpiniec okolice wsi kiełpiniec Nadbuzanski Park Krajobrazowy zima

Czuliśmy niedosyt spaceru, Adam wpadł na pomysł  aby odwiedzić okolice Holenderni, gdzie z wieżyczki może uda nam się zobaczyć stado saren, które nawiedza te okolice.

Poniżej zdjęcie, które podesłał w tygodniu Wiesiek, pisząc że faktycznie chyba polubiły nasze okolice bo przychodzą w te same miejsca.

Sarny w okolicy Hądzynia

Na tyle na ile się dało podjechaliśmy autem , dalej w śniegu brodziliśmy wytrwale aż do celu…

 

kulesz zima 2017

Niestety widać było tylko liczne ślady różnych zwierząt. Upragnionych saren , łosi czy lisów nie widzieliśmy. Jako że myślałem iż będziemy poruszać się głównie autem założyłem adidasy .

Niestety do spacerów po łąkach gdzie śniegu leży miejscami 30 cm i więcej, adidasy nie nadają się, szybko poczułem  na nogach jak wdziera mi się śnieg, zamieniając  w wodę, moczy skarpetki i przykleja się do spodni, zamieniając w małe bryły lepkiego lodu, który potęgował zimno.

okolice wsi kiełpiniec piękny zimowy widok

Dodaję też zdjęcia ze spaceru z przed tygodnia gdzie z Wojtkiem udało mi się przejść przy samym Bugu, widzieliśmy tam lisy.. na Bugu.. poniżej dołączę krótki filmik.

Trzymajcie sie ciepło!

Pozdrowienia z Nadbużańskiej krainy.. 🙂

kiełpiniec nad bugiem wieś kiełpiniec  kielpiniec zima wyspa na bugu npk kra na bugu kielpiniec zagorze 2017 ulaski koło kiełpińca ulaski przy wsi kiełpiniec polna droga w okolicy kielpinca

 

Tagged in: Bugkiełpiniakkiełpiniec zdjęciaLisyNadbużański Park KrajobrazowyNPKsarnySpacer Read more... 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
12 − 6 =