kielpiniak.pl

Galeria

Dożynki 2020, chłodne noce ciepłe dni

2020-08-16 10:28:11 tomcio

Witajcie!

Wyobraźcie sobie wiadro wody, woda w nim to woda na całym świecie, zanurzcie w nim palec, wyjmując go zostaje nam kropla na palcu.. ta kropla to woda nadająca się do picia…dostępna na całym  świecie…

Opryski trują pszczoły, bez nich też będzie ciężko przeżyć, kolejne problemy to śmieci oraz wirusy i bakterie, które uwolnią się z lodowców które roztapiają się na biegunach naszej planety..

Te problemy dotyczą nas wszystkich, naszej przyszłości, przyszłości naszych dzieci..

Moim zdaniem warto o tym wspominać. To tzw myślenie globalne,a poniżej wracamy do bardziej lokalnych tematów.

W tym roku póki co poziom wody na Bugu trzyma się całkiem nieźle.

Zobaczymy co przyniesie jesień, zbiory nie najgorsze jeśli chodzi o żniwa.

Poniżej sporo zdjęć z mojej przejażdżki nad Bug, pokazałem znane nam miejsca z trochę innej perspektywy. Na pewno wędkarze poznają te miejscówki.

Poniżej zobaczycie pola i łąki, stan wody na rzece Bug, widać też że ktoś nocuje pod namiotem przy samej rzece. Są też zdjęcia zrobione przy starorzeczu Bugu, nad naszym jeziorem.

Na początek fotka od naszej Pani Sołtys, na zdjęciu Ołtarz kościoła w Sterdyni, przygotowany na Dożynki 2020 

Dożynki 2020 Kościół w Sterdyni. zdj. M.J. S

 

Tagged in: Bug zdjęciagmina sterdyńjezioro w kiełpińcuKrajobrazowyNadbużańskiNPKParkrzeka BugSpacerwieś Read more... 0 comments

Wrzesien 2019 wykopki, piękny koniec lata

2019-09-14 09:02:38 tomcio

Witajcie,

Zbliża się jesień, dzieci chodzą do szkoły, jedne chętniej inne trochę mniej…

ranki coraz chłodniejsze. Ziemniaki niemal wykopane, kukurydza się kosi.

Turystów coraz mniej i przeważnie w weekendy można spotkać kogoś kto zwiedza nasze tereny.

W tygodniu cisza i spokój- nie licząc maszyn pracujących na polach ale uważam to za normalne..

Póki pogoda nie straszy chłodem, wiatrem i deszczem, serce rwie się do przyrody, zobaczyć Bug i okolice.

Gdy tylko zakończyliśmy wykopki zrobiłem sobie objazd po okolicy, poniżej dla was kilka zdjęć oraz krótki filmik z pracy na polu.

 

huczek

na zagórzu nad bugiem

jezioro w kiełpińcu, wrzesień 2019

rzeka Bug , wrzesień 2019 kiełpiniec

widok z wału na pola i łąki nad bugiem, NPK kiełpiniec 2019

rzeka Bug na wysokości wsi Kiełpiniec, wrzesień 2019

przebieranie ziemniaków, kiełpiniec 2019

jezioro w kiełpińcu , npk wrzesień 2019

nad jeziorem we wsi kiełpiniec

jezioro w kiełpińcu, wrzesień 2019, niski stan wody odsłania pale

nad jeziorem na wsi

na jeziorze odsłaniają się pale…

npk 2019 kiełpiniec nad bugiem

łąki w okolicy kiełpińca, wrzesien 2019

npk wrzesien 2019 na wale przy kielpincu

widok z wału, npk wrzesien 2019

łąki nad bugiem, npk 2019

wyspa na bugu w okolicy wsi kielpiniec, wrzesien 2019

sianokosy kielpiniec 2019

sianokosy kielpiniec 2019, bele siana

łąki w kiełpińcu 2019 wrzesien

za wałem

łąki przy wale jadąc w stronę ulasek

sianokosy w kiełpińcu

Tagged in: kopaczkanpk zdjęciarzeka Bugsianokosywrzesieńwykopki 2019 Read more... 0 comments

tam gdzie asfalt nie dotarł

2019-08-11 11:50:48 tomcio

tam gdzie kurz wzbija się niczym ostrzeżenie dla przyrody.. uwaga coś nadchodzi. To tereny nadbużańskiego parku, nasza okolica. brak regulacji rzeki Bug sprawia, że co roku krajobraz wokół niej zmienia się , samo dno rzeki również…tu gdzie drzewa na łąkach jako samosiejki tworzą gęstwinę leśną a prąd rzeki co roku tworzy plaże pełne muszelek.. odwiedzając to samo miejsce co roku, nie da się zrobić takich samych zdjęć, dlatego uważam to zjawisko za piękne, godne zatrzymania w kadrze.

Dla tych wszystkich, którzy Bug i całą okolicę odwiedzić mogą rzadko, często tylko przez naszą stronę.. kilka zdjęć dla was, z pozdrowieniami. Trzymajcie się, wiemy że odwiedzacie nas tu, często nie fizycznie ale we wspomnieniach, przez te teraźniejsze zdjęcia.

miesiąc temu tej wysepki jeszcze nie było…

jezioro w Kiełpińcu, lipiec 2019

 

Tagged in: jezioro w kiełpińcunadbużański park krajobrazowy zdjęciaNPKnpk zdjęciarzeka Bugwspomnieniazachód słońca Read more... 0 comments

Z Pasji do fotografii w Nadbuzanskim Parku Krajobrazowym

2019-07-13 00:07:48 tomcio

Witajcie, jak pewnie niektórzy z was wiedzą, miałem przyjemność i zaszczyt  opowiedzieć w radiu o historii naszej gminy, o kiełpińcu i pasji do fotografii. Pan redaktor idealnie wybrał wiersz, który wyrecytował na antenie, było mi bardzo miło.. chyba pierwszy raz słyszałem swój własny wiersz, do tego tak ładnie przeczytany..

Bardziej przygotowałem się z historii naszej gminy dlatego też odnośnie wakacji w naszym regionie mogłem powiedzieć cokolwiek z doświadczeń, których mam niewiele..

Jednak odnośnie pasji do fotografii i naszego regionu to przecież nie tylko ja, bo to dla was poświęcam swój czas (również jakieś tam pieniążki- bo utrzymanie strony kosztuje) i dziele się pasją.. to przede wszystkim wy, bo przez pasję do naszego regionu, zainteresowanie historią, bieżącą sytuacją na naszym terenie, odnośnie gminy i NPK, dajecie mi motywację do trwania w swojej pasji,  dzielicie się zdjęciami z naszego regionu, informacjami.. i  tu chciałem wam serdecznie za te wspólne już lata podziękować.

Poniżej kilka zdjęć od Krzysztofa i Ani, piękny zachód słońca w Kiełpińcu, kilka zdjęć ode mnie . Dodaję również zdjęcie ze studia RDC – Radia Dla Ciebie, gdzie wspólnie z Jerzym Sikorskim opowiadaliśmy o naszej pasji która rozwija się w naszym regionie.

Ania i Krzysiek, gdy tylko mogą jadą w rodzinne strony Ani aby zadbać o swoje, przeżyć kolejny piękny dzień w tej naszej oazie natury..

Tutaj przeszłość staje się ledwie wczorajsza, czas zdaje się zwalniać, powietrze , widoki…dla wielu z was wspomnienia z dzieciństwa.. to nasze małe miejsce na ziemi, które mamy również w sercu, gdzie nasza dusza czuje się najlepiej, choć często odczuwa się nostalgię i smutek, wspominając tych których już Pan Bóg wezwał do siebie, to tu można na chwilę o wszystkim zapomnieć… z dystansem popatrzeć w przyszłość.. właśnie z tego naszego miejsca na ziemi..

Zapraszam do odsłuchania audycji oraz obejrzenia kolejnych zdjęć.

 

 

Dziękuję tym wszystkim, którzy słuchali na żywo, jeśli ktoś  jakichś przyczyn nie mógł, prosze bardzo oryginał odsłuchać można  TUTAJ- STRONA RADIO DLA CIEBIE

Źródło RDC.PL zdjęcie podczas audycji o wakacjach w NPK, gdzie wspólnie z Jurkiem Sikorskim opowiadaliśmy o swoich pasjach i naszym regionie.

Zdjęcia od Ani i Krzysztofa

Moje zdjęcia z nad jeziora w kiełpińcu oraz z nad rzeki Bug.

Tagged in: fotografiahistoria gminy sterdyńjerzy sikorskiNPKpasjaRDC Read more... 0 comments

Majówka 2019

2019-05-05 12:50:45 tomcio

Witajcie! 

Pogoda dopisała- chyba nie tylko w kiełpińcu, mimo że padało to niewiele, w zasadzie tylko nocą, udało się mimo nawału pracy zrobić kilka fajnych zdjęć, także poniżej coś dla oka i duszy.

Tagged in: Bug zdjęciagmina sterdyńJeziorojezioro w kiełpińcukielpiniecNadbużański Park Krajobrazowyzdjęciażycie na wsi Read more... 0 comments
Secured By miniOrange