kielpiniak.pl

Galeria

Majowka 2022

2022-05-08 08:45:12 tomcio

Witajcie, poniżej kilka zdjęć od Ani i Tomka, którzy w tym roku z rodziną i znajomymi przyjechali na majówkę do Kiełpińca.

Oraz kilka ode mnie, gdzie uchwyciłem poranne mgły, niezmiennie towarzyszą mi rudy i kropka.

Rudy wygrzewa się na betonie przed chatą dziadków

widok na jezioro w Kiełpińcu

nad jeziorem w Kiełpińcu

ruszają prace na polach

stara zgrabiarko przewracarka

Nadbużański Park Krajobrazowy, jaszczurka w ogródku

wieś Kiełpiniec, poranne mgły przed wschodem słońca

wieś Kiełpiniec, poranne mgły przed wschodem słońca

Nadbużański Park Krajobrazowy, stary dom we mgle, Kiełpiniec

Nadbużański Park Krajobrazowy, stary dom we mgle, Kiełpiniec

Przydrożna kapliczka we mgle o poranku

Przydrożna kapliczka we mgle o poranku

Poranne mgły nad jeziorem w Kiełpińcu

Poranne mgły nad jeziorem w Kiełpińcu

kot Rudy

kot Rudy

Kiełpiniec, przydrożna kapliczka

Kiełpiniec, przydrożna kapliczka

droga we mgle o poranku, Kiełpiniec

droga we mgle o poranku, Kiełpiniec

Tagged in: kapliczkamaj 2022majówkamglistymgła zdjęciaporanna mgłakiełpiniec jezioro Read more... 0 comments

wszystkich swietych, zmiana czasu, zmiana czasow

2021-11-05 10:39:46 tomcio

Witajcie kochani,

Mam nadzieję że dbacie o swoje bezpieczeństwo na drogach, jak i podczas nasilającej się pandemii. Nastąpiła kolejna zmiana czasu na zimowy, wg. ustaleń mamy zostać już przy następnej zmianie na czas letni.. ale zobaczymy jak to będzie…

Zmieniają się też czasy/ warunki w jakich żyjemy.. pandemia, wulkany, problem z wodą oraz śmieciami to nowa rzeczywistość jaką stworzyliśmy… czas pokaże jak sobie z nią poradzimy..

Rosną opłaty za rachunki, mandaty lada moment będą dużo sroższe… dlatego też żywię nadzieję, że będziecie podróżować rozsądnie i życzę wszystkim i sobie – oby nie zabrakło pieniążków na te wszystkie rachunki, nasze mniej ważne potrzeby i zachcianki.

może wystarczy na tematy przyziemne.. odnośnie wizyt na cmentarzu, w czasie pandemii, można ofiarować odpust zupełny za zmarłego, warunkiem jest 8 wizyt na cmentarzu oraz pobożna modlitwa w intencji tej osoby.. udogodnieniem w obecnym trudnym czasie jest fakt że nie muszą to być wizyty codzienne, można to rozłożyć na cały miesiąc.

Pamiętając nie tylko o najbliższych ale o dalszej rodzinie, tradycyjnie jak co roku z kuzynami, byliśmy na wizycie wieczornej na cmentarzu, po zmroku palące się znicze tworzą piękny nastrój do modlitwy. 

Dziś też odwiedziłem miejsce pochówku Michała Lefevre, właściciela ziemi kiełpińskiej i okolic, który życie ryzykował podczas zarazy i odwiedzał chorych, sam zachorował i umierając dobra swe materialne przepisał na sprzedaż, aby rozdać ubogim ludziom w naszej okolicy…

Tradycyjnie poniżej kilka zdjęć dla was.

Grób Nieznanego żołnierza na cmentarzu w Sterdyni nocą

Grób Nieznanego żołnierza na cmentarzu w Sterdyni nocą

Pommik Michała Lefevre na cmentarzu w Sterdyni

Pommik Michała Lefevre na cmentarzu w Sterdyni

Widok z wału na rzeke Bug, paźdźiernik 2021

Widok z wału na rzeke Bug, paźdźiernik 2021

Czerwony wschód słońca na trasie Małkinia- Nur

Czerwony wschód słońca na trasie Małkinia- Nur

NPK w okolicy Kiełpińca

NPK w okolicy Kiełpińca

Kiełpiniec, jezioro, starorzecze Bugu, październik 2021

Kiełpiniec, jezioro, starorzecze Bugu, październik 2021

Tagged in: cmentarz nocą zdjęciacmentarz w sterdyniczerwony wschód słońcamichał lefevreNPKrzeka Bugstarorzecze Read more... 0 comments

Kto rano wstaje...

2021-09-12 12:27:53 tomcio

Witajcie,  ostatnio moje obowiązki wymuszają wczesną porę wstawania, więc kilka zdjęć dla was z pięknych poranków, wschodów słońca. Nasz Nadbużański Park Krajobrazowy co roku zachwyca  oko i cieszy duszę pięknymi widokami natury.. Zamglone pola i łąki, czy wręcz parujacy Bug, który zdaje się zasłaniać wschodzące słońce i zabużańskie miejscowości..

Kilka zdjęć również z trasy po drugiej stronie Bugu… po 6 rano już wracam z Małkini i mimo że słońce zdaje się świecić prosto w oczy to widoki są przepiękne, zarówno krajobraz natury jak i architektura cieszy oko w lekko czerwonym świetle wschodu, gdzie mgły jakby niewidzialnym pędzlem nanosi natura…

 

Któregoś dnia, gdy przygotowywałem pole pod wykopki, chmury i zachodzące słońce stworzyły piękny widok.. poniżej zdjęcie z zastodola- jak to mówią… piekny zachód słońca.


 

Tagged in: małkiniamgła zdjęciaNPKnpk zdjęciawschód słońcazachód słońcazastodole Read more... 0 comments

zimna wiosna 2021

2021-05-25 15:20:33 tomcio

witajcie

jak pewnie wszyscy wiedzą, w moim zyciu miałem ostatnio sporo zawirowań, nowa rzeczywistość…staram się żyć najlepiej jak potrafię.. jednak tu nie o mnie..

lata lecą, mamy zimną wiosnę i choć sami ogrodnicy nie straszyli przymrozkami to ogólnie jest chłodno…zdarzało mi się podczas prac lub tradycyjnie podczas spacerów nad Bug, zrobić kilka zdjęć, często na polach pojawiały się bociany, które licznie je oblegają podczas prac i nie tylko. takie widoki to norma dla bywalców w naszych okolicach nadbużańskiego parku krajobrazowego. nazbierało się trochę tych fotek, dlatego w taką pogodę można sobie pozwolić na przejrzenie kilku zdjęć..

zdjęcia robione od marca, wzdłuż wału, od zagórza aż po białobrzegi i dalej aż do końca wału

Tagged in: białobrzegibocianyBug zdjęciaNadbużański Park Krajobrazowynadbużański park krajobrazowy zdjęciaNPKpola i łąkiwał przeciwpowodziowywiosnazimna wiosna we wsi kielpiniec pola i łąki Read more... 0 comments

Wspomnienie rodziny kowalczukow

2021-05-24 15:20:15 tomcio

Witajcie, jako ciekawostę wrzucam kilka zdjęć od rodziny z wrocławia. Jest tu pamiątkowa kartka / pocztowka  wysłana na imieniny odrodziny Hudonów, oraz zdjęcia z czasów dla mnie zbyt dawnych.. nie chciał bym pomylić wujków, dlatego proszę o komentarze od rodziny, który to choćby mniej więcej rok oraz kto jest na zdjęciach.

Spotkaliśmy się przy smutnych okazjach pogrzebów, a że rodzina także zagląda na naszą stronę, z sentymentu do tej pięknej okolicy, gdzie często przyjeżdżali na wakacje i przeżyli część swojej młodości…wujek przywiózł kilka starych czarno białych zdjęć oraz jako ciekawostkę, pocztówkę wysłaną na imieniny.. Dlatego pozwolę tu sobie na małą prywatę i pozdrawiam serdecznie całą rodzinę, która z sentymentem odwiedza kiełpiniec- chociaż przez internet. Dziękuję za zdjęcia i wsparcie dla mojej rodziny. Mam nadzieję , że spotkamy się także przy weselszych okazjach.

 

Tagged in: czarno białe zdjęciadawne latadawne zdjęciakowalczukpoczotowka z dawnych latrodzinastare fotografiestare zdjęciawspomnieniawspomnienie Read more... 2 comments
Secured By miniOrange