kielpiniak.pl

Kiełpiniec to dobre miejsce na pisanie książki

Witajcie!

Taki wniosek mi się nasunął, sam kiedyś zacząłem pisać, Ci którzy mieszkają tu na codzień, doceniają ten spokój i ciszę jaka nastaje po wakacjach na wsi.

W zasadzie cała Gmina Sterdyń, zwłaszcza mniejsze miejscowości, to refleksyjne miejsca, gdzie bardziej odczuwa się przemijanie, docenia się życie i ze starszymi ludźmi żyje się za pan brat- jak to mówią. Generalnie młodzi ludzie wyjeżdżają z takich miejsc, nieliczni znajdują prace w okolicy czy mają tu własny biznes.

Do własnego biznesu można tu już dziś wliczyć gospodarstwo rolne, bowiem coraz więcej ma ono wspólnego z ekonomią, i przypomina przedsiębiorstwo i firmę, niż jak kiedyś sposób życia z zamiłowania przekazywanego od przodków.

Jesienią i Kiełpiniec robi się cichszy, choć póki co kończymy sezon żniw, za chwilę zaczną się zbiory kukurydzy, to tendencja jest już spadkowa odnośnie odwiedzających nasz piękny

Nadbużański Park Krajobrazowy.

Osobiście obecnie pracuję ale we wcześniejszych latach sam doświadczyłem i wtopiłem się w ten urzekający klimat, który sprzyja przemyśleniom, więc pisałem wiersze, zainspirowała mnie fotografia. Sami wiecie…

Jeśli więc szukacie inspiracji, wypoczynku od miejskiego szumu i dobrego powietrza, Kiełpiniec zaprasza.

A poniżej kilka zdjęć z tegoż mijającego weekendu, miałem się wybrać na spacer czy przejażdżkę ale temperatutra jest tak wysoka, że odechciewa się wszystkiego. Niestety na dzień dzisiejszy temperatura wody w jeziorze po ostatnich deszczach też nie napawa optymizmem. Dlatego też jakby standardowo kilka zdjęć z mini wycieczki na pole.

Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich

Tomek K.

DSC_0563 DSC_0561 DSC_0557 DSC_0556 DSC_0555 DSC_0554 DSC_0553 DSC_0550 DSC_0543 DSC_0552

 

Secured By miniOrange