kielpiniak.pl

Dla Kiełpińca – w „czynie społecznym”;)

Witajcie! Pewnie niektórych zastanawiało, dlaczego ostatnio nie wrzucałem zdjęć z nad jeziora… Powód był oczywisty – zły stan drewnianych elementów architektury… Powyrywane ławki, uszkodzone stoliki. Pomost był w bardzo kiepskim stanie – dziurawy i chwiejący się. Niektórzy wręcz bali  się na niego wchodzić.

1 maja – w Święto Pracy;) –  dzięki  osobom, które zorganizowały materiał, poświęciły parę groszy, swój czas i energię, szkody te zostały naprawione.

pomost Kiełpiniec

W czynie społecznym- prace naprawcze

pomost Kiełpiniec

prace naprawcze w czynie społecznym

Pomost   teraz jest już stabilny, choć  przydałoby się go dodatkowo jeszcze bardziej wzmocnić od spodu. Ale to zrobimy, jak woda będzie cieplejsza, bo te prace można wykonać jedynie wchodząc do wody.  Sam próbowałem zrobić to teraz, ale moje wodery okazały się dziurawe
i przeciekały. No i jednak  okazało się być za głęboko.  Trzeba będzie  wejść do wody po pas, żeby deski – te co idą na krzyż i usztywniają konstrukcję – wstawić nowe i solidnie przymocować. (Deski te, aby służyły jak najdłużej, powinny być dębowe).

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy  poświęcili swój czas,  energię i środki na odnowienie tego naszego wspólnego przecież miejsca. Dziękujemy Pani Sołtys, Bogdanowi (mężowi Maliny), Malinie,  Przemkowi, Jackowi, Waldkowi oraz  innym, którzy pomogli – czynem i radą – podczas tej sprawnej akcji. Dziękuję w imieniu całej naszej społeczności 😉

Jednocześnie apel-prośba. Kochani, dbajmy wszyscy o nasze wspólne  dobro. Nie  pozwólmy, by ktoś je  niszczył, dewastował. Niech nam służy jak najdłużej.

W tym roku planowane są dalsze prace naprawcze elementów architektury rekreacji – zarówno tych nad jeziorem jak i przy Nogaczu. A po ich naprawieniu odbędzie się wielkie malowanie;) Trzeba zaimpregnować drewno, bo od ostatniego malowania minęły już blisko 4 lata (było to przy okazji udziału wsi Kiełpiniec w konkursie „Piękniej Mieszkamy”, organizowanego przez Wójta Gminy Sterdyń).

Poinformujemy na naszej stronie o planowanym terminie napraw i malowania, bo  nie ukrywamy, iż liczymy, że pomożecie przy  tych pracach. Szczególnie malowanie będzie wymagało wielu rąk do pracy;)

Na koniec: już dziś  mogę także powiedzieć, że nasza impreza – majówka w Kiełpińcu – była bardzo udana. W środę zobaczycie kilka zdjęć z tej imprezy.

3 odpowiedzi do artykułu “Dla Kiełpińca – w „czynie społecznym”;)

 1. Malina

  I ja dołączam do podziękowań.
  Marioli i Tomkowi dziękuję za to, że tak błyskawicznie zorganizowali „pomocników”, choć akcja była dość spontaniczna. 😉 Jackowi, Przemkowi i Waldkowi – za pomoc, ale przede wszystkim za zapał i chęć do pracy. Robota naprawdę paliła się im w rękach.
  Tomkowi – za pomoc z narażeniem zdrowia;)
  Dziękuję też mojemu mężowi (wybaczcie prywatę;)), ale bez jego zaangażowania cała akcja nie byłaby w ogóle możliwa. To on pomierzył brakujące i zużyte elementy, zamówił kantówki u stolarza, dorobił także pozostałe mniejsze elementy. No i przywiózł do Kiełpińca.;)
  Wybaczcie, że nie wymieniłam wszystkich, którzy mieli swój udział w naprawie pomostu.
  Na koniec dodam, że jestem zachwycona tym naszym pierwszym wspólnym działaniem. Nie chodzi nawet o sam efekt, ale o atmosferę: pozytywne nastawienie i ogromne zaangażowanie. Przy tej pracy świetnie się bawiliśmy. No i poznałam fantastycznych ludzi:)
  Dzięki wielkie:)

  1. kulesz

   🙂 Dziękuję za te miłe słowa i polecam się na przyszłość! 🙂 Tak jak napisałaś, w takim fajnym towarzystwie, które wszystko robi sprawnie, pracuje się świetnie! Dziękuję też za poprawki w tekscie 😉 Pozdrawiam!

   1. Malina

    Tomku, to szalenie miłe, że się polecasz z własnej i nieprzymuszonej woli;)

Secured By miniOrange