kielpiniak.pl

Na dwóch kółkach po drogach i bezdrożach (część 1)

Z roweru widać więcej;)  Trochę oczywiście żartuję, ale tylko ciut, troszeczkę;)  Bo rower bez wątpienia jest najlepszym środkiem lokomocji, jeśli zamierzamy obejrzeć nieco dalsze okolice Kiełpińca. Jadąc rowerem  można bowiem zobaczyć o wiele więcej i o wiele dokładniej, niż jadąc samochodem.

Wielokrotnie przejeżdżałam samochodem  drogą z Ceranowa do Sterdyni. Ale dotąd nigdy nie zwróciłam uwagi na urokliwą Czarną Strugę.

IMGP3820

IMGP3818

IMGP3816

Nadbużańskie łąki po sianokosach.

IMGP3824

Obok Urzędu Gminy w Ceranowie znajduje się drewniana kapliczka słupowa z figurą Chrystusa frasobliwego. Z netu dowiedziałam się, że jest ona zaliczana do najcenniejszych tego typu zabytków na terenie południowego Podlasia i wschodniego Mazowsza. (źródło: Przewodnik po wschodnim Mazowszu,  http://www.turystykawschodniegomazowsza.pl/index.php/powiat-sokoowski/gminy/ceranow)

IMGP3827           IMGP3830

Przydrożna kapliczka na trasie  Ceranów-Sterdyń.

IMGP3834

 

Zaskakująco okazała kapliczka, która mogłabyIMGP3798

być ozdobą niejednego przypałacowego ogrodu, a stoi 

 przed niewielką chałupą, wciśnięta pomiędzy płoty a piaszczystą dróżką (prowadzącą obecnie donikąd) we wsi Długie Kamieńskie.

 

 

 

 

IMGP3797

Wybudowana w bardzo ciekawej i rzadko spotykanej technologii chałupa w Długich Kamieńskich. Czy ktoś może wie, jak ta technika się nazywa? I jakich materiałów użyto? Szukałam w necie, ale nic nie znalazłam.

IMGP3803

IMGP3804

Ogromnych rozmiarów, obsypany kwieciem rododendron w przydomowym ogródku. Taki wielki okaz to przedmiot pożądania wielu znanych mi właścicielek ogrodów;)

IMGP3807

IMGP3806

 

Tyle na dzisiaj. Za kilka dni  podzielę się z Wami pozostałymi wrażeniami i widokami z wycieczki rowerowej  po okolicy. Już dzisiaj zapraszam:)

Pozdrowienia dla naszych Czytelników 🙂  od ekipy kielpiniak.pl

Secured By miniOrange