kielpiniak.pl

Nad Bugiem

nad bugiem nad bugiem npk kielpiniak kielpiniak

Witajcie! Dzisiaj odwrotnie.. wcześniej zdjęcia, a poniżej tekst. U nas jak wiecie, raczej dzięki Bogu niewiele się dzieje, zwłaszcza poza sezonem letnim… Obecnie pogoda nie sprzyja spacerom, zwłaszcza nie zahartowanym ludziom.

Chciałem więc pokazać wam kilka zdjęć, które przysłał nasz czytelnik. Zdjęcia pochodzą z nad Buga na wysokości młynarzy, wykonane w weekend 15.01 kiedy jeszcze mocno trzymał mróz, dziś pewnie Bug odpuszcza i słychać tam szum kry.. ciekaw jestem czy saperzy mają teraz dużo pracy przy moście. Pamiętam często gdy mróz odpuszczał podkładano ładunki pod większe kry, aby nie uszkodziły mostu.

Widziałem kiedyś olbrzymią krę.. długa na jakieś 200 metrów i gruba miejscami około metra, wsuneła się częściowo na brzeg po drugiej stronie rzeki, na samym zakręcie i piętrzyła wodę.

Widziałem jak saperzy wrzucali na nią dynamit(tak się domyślam)  a później w wyiercali dziury świdrem i podkładali kolejne  ładunki aby rozbić krę na mniejsze kawałki.. widok był niesamowity. Wówczas o telefonie chociażby mogłem tylko pomarzyć więc zdjęć nie ma.. ale wspomnienie zostanie do końca życia.

Tymczasem uważajcie na siebie na ulicach i chodnikach, strasznie ślisko .. łatwo wywinąć orła.

Pozdrawiam was serdecznie, wasz kiełpiniak, który „siedzi w Warszawie” Tomek.

Secured By miniOrange