kielpiniak.pl

PODZIĘKOWANIA

KIELPINIAKU

WITAJCIE! Na początku nawiążę do sprawy, która właśnie „dojrzewa” w naszej gminie… chodzi tu o projekt statutu sołectw.. Ci bardziej zorientowani wiedzą jak ten projekt ma się do rzeczywistości i co można z nim zrobić… Chodzi o to, że minął termin skaładania wniosków o zmiany w tym projekcie… po sesji, która odbędzie się już wkródce… statuty zaczną obowiązywać.. teraz wszystko w rękach gminy. Mam nadzieję, że gmina nam krzywdy nie zrobi.. inaczej nie chcę sobie tłumaczyć bierności obywateli naszej społeczności co do zgłaszania uwag w tej sprawie do gminy. Otóż….. wydrukowałem 50 formularzy, zostawiłem w sklepie, dałem je TU na stronie.. i z tego co wiem tylko kilka osób podpisało się czy wysłało formularz dotyczący statutu…jestem rozczarowany! w sklepie nie podpisał się NIKT!!! ani jedna osoba..
większości to nie obchodzi, część z was- mieszkańców się boi… niektórzy uważają, że to sprawa gminy i gmina wie co robi.. czas pokaże… Bo o ile można by uznać zebranie za mało ważne to przecież było tłumaczone i na stronie i w dokumentach ” JAK KROWIE NA ROWIE” O CO CHODZI… mamy swoje prawa.. z tym że to o nie właśnie chodzi w tym statucie.
Pożyjemy zobaczymy co będzie dalej…
Chciałem podziekować wam za zainteresowanie, pomoc i wsparcie przy prowadzeniu strony.
DZIĘKUJĘ TEŻ RADNEMU PANU WOJTKOWI S. ORAZ SOŁTYSOWI ANDRZEJOWI W. , za poświęcany czas i pracę jaką wykonali… wiemy wszyscy ze wszystkich się zadowolić nie da. Ale i nie o to tu chodzi…
Podziękowania też należą się naszemu Wójtowi Gminy Sterdyń za wieloletni wkład pracy.

A na koniec kilka słów o narzekaniu plotkach i osądzaniu innych…
o tym co może sołtys, radny a co mieszkańcy jest właśnie w statucie.. z tamtąd można by się tego dowiedzieć, gdyby nie zmiana, która być może wejdzie w życie .. i to nie dzięki spiskom gminy, tylko dzięki bierności mieszkańców sołectw.
Ci którzy nie zlożyli swoich propozycji i nie chcieli poprawić czy ogólnie statutu proponowanego przez gminę czy choćby proponowanych 3 dni na ogłaszanie zebrań.. teraz mamy prawo jedynie do narzekania… bo tak już raczej zostanie.
Nie narzekajcie na gminę, radnego czy sołtysa.. oni do tej pory mieli opis swoich praw i obowiązków w statucie, których sami mogli nie doczytać ponieważ statut póki co nei jest ogólnie dostępny.
To nie wina naszych wybranych przedstawicieli, zaniedbanie moze ze strony informatyka.. bo taka informacja powinna być dostępna.
8 zgłoszonych uwag co do statutu to nie to samo co 80.. prawda?
mieliście na to czas…więc teraz nie narzekajcie, bo i radny i sołtys dostaną informacje na 3 dni przed planowanym zebraniem i to nie ważne czy chodzić będzie o spotkanie z wójtem czy sprzedaż szkoły czy „oddanie”  remizy…
A tym wszystkim, którzy zgłosili swoje uwagi w sprawach dla nas ważnych nie tylko teraz odnośnie statutu, SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!

Secured By miniOrange