kielpiniak.pl

Uroki zimy na wsi

Witajcie w nowym roku! Pogoda wariuje ale było kilka dni mrozu a na łąkach koło Chądzynia zamarzła woda tworząc lodowisko. Jak ściska mróz warto pamiętać o naszych pupilach. Czy mają ocieplone budy? Czy kotki mają „swój kąt” do przetrzymania zimy? Niektórym to może bardziej obojętne.. dlatego warto przypomnieć. Osobiście ocieplam budy liśćmi, które na jesieni hojnie zaściełają mi podwórko. Każdy może mieć swój sposób. Przy -15 psom i innym stworzeniom, które mają poduszki na łapkach, czyli koty itp. te właśnie poduszki na łapkach pękają, wtedy zabieram je do domu i wypuszczam tylko na spacer 3 razy dziennie. Myślę, że warto też wspomnieć o dokarmianiu ptaków które w takich warunkach mają ciężkie życie. Jakiś karmnik  z garścią ziarna czy choćby kawałek słoninki to dla nich gratka.

Poniżej 2 zdjęcia od Adama.  Zrobił karmnik i powiesił rarytasy a z za okna obserwuje córeczka, która ma też rozrywkę, przy obserwacji przyrody. Trzecie zdjęcie i krótki filmik to widok pól przy Chądzyniu, tam właśnie gdzie mamy naturalne lodowisko. A w mieście trzeba zapłacić, żeby sobie pojeździć.To chyba najbezpieczniejsze miejsce, utopić się nie sposób, choć wiadomo, że uważać trzeba. Na chodnikach ślizgajcie się ostrożnie i uważajcie na ten zdradliwy wiatr!

31.12.2014 088 31.12.2014 093 31.12.2014 097zima 2014 lodowisko – krótki filmik z lodowiska od Adama S. Na ten link trzeba kliknąć prawym przyciskiem i wybrać: zapisz element docelowy jako, potem podać pod jaką nazwą chcemy zapisać plik i dopiero jak zostanie pobrany otwieramy go u siebie na komputerze.

Odpowiedź do artykułu “Uroki zimy na wsi

  1. Malina

    Tomku, bardzo ważny temat pouszyłeś. Zwięrzęta zimą potrzebują naszej pomocy.

    Obserwowanie ptaszków uwijających się przy karmniku to pasjonujące zajęcie. Coś o tym wiem, bo mogłabym je oglądać bez końca. Czasem nie sposób się oderwać, choć obowiazki wzywają.
    Postaram się pokazać, jacy goście goszczą w moim karmniku.

Secured By miniOrange