kielpiniak.pl

W okolicy

XVII Dzień Papieski w GOK-u

2017-10-01 11:04:44 tomcio

Idźmy naprzód z nadzieją.. z tym hasłem rozpoczyna się XVII dzień papieski w naszej gminie.

8 Października będzie można zobaczyć wystawę prac przygotowaną przez dzieci z kółka plastycznego.
Poniżej plakat ze trony fejsbukowej GOKiS w Sterdyni, na którym doczytacie szczegóły
Do zaproszenia na wydarzenie dołączam się również i ja (Tomek) kiełpiniak.

Posted in: W okolicyTagged in: gmina sterdyńGOKiS STERDYŃkiełpiniakPapież Jan Paweł IIJan Paweł 2 Read more... 0 comments

Jesień nie musi być nudna

2017-09-17 14:07:40 tomcio

Witajcie!

Jesienią nie jest u nas nudno, choć robi się  spokojniej.

Można iść na ryby, na grzyby , wypoczywać aktywnie czy leniuchować. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i zachcianek każdego z nas.
Na Czas wolny w naszej gminie zawsze mamy jakieś propozycje od Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, który wspierany przez różne organizacje organizuje atrakcje dla dzieci i nie tylko
Poniżej posty z fejsbukowego profilu GOK-u w Sterdyni.
Myślę, że na takie atrakcje skuszą się nie tylko dzieci i dorośli z Kiełpińca ale i z całej gminy. Będzie można nie tylko zobaczyć konie oraz Pałac Ossolińskich w Sterdyni.
Poniżej szczegóły oraz kilka zdjęć

grzyby w kiełpińcugrzyby w kielpincu wrzesien 2017

Posted in: W okolicyTagged in: aktywna jesienGminny Ośrodek Kultury i Sportu w SterdyniGOKiS STERDYŃgrzybypałac ossolińskichgrzyby w kiełpińcu Read more... 0 comments

Zalew w Niecieczy - atrakcja regionu

2017-07-14 17:00:43 malina

Od dawna chciałam zobaczyć, jak wygląda zalew w Niecieczy. Jakoś dotychczas nie było okazji. Aż do dnia zawodów sportowo-pożarniczych w Grodzisku, bo jak wszyscy wiedzą, Grodzisk leży
o rzut suchym (!) beretem  😉 od Niecieczy.

Do Grodziska pojechaliśmy samochodem, z rowerami w bagażniku, i na tych rowerach wyruszyliśmy do Niecieczy. 

Zbiornik został wybudowany w latach 2010 – 2013.  Jest imponujący. Powierzchnia zbiornika przy normalnym poziomie piętrzenia wynosi 42,22 ha. Długość ok. 3,8 km, średnia szerokość 114 m.

Długość linii brzegowej wynosi 5,9 km. Pojemność zbiornika przy normalnym poziomie piętrzenia to 1 140 tysięcy m3. Całkowity koszt realizacji to ponad 14 mln złotych, z czego 85% to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 W zasadzie powinnam używać określenia „zbiornik Niewiadoma”, bo tak brzmi jego oficjalna nazwa. Choć inwestor, czyli Gmina Sabnie, na swej stronie internetowej używa określenia jezioro. Zachęcam do zapoznania się z informacjami dotyczącymi tej inwestycji na stronie Gminy Sabnie.

Przyznam, że akwen wywarł na mnie duże wrażenie. Już wygląda  świetnie, choć czuje się jeszcze, że to sztuczny zbiornik. Potrzeba kilku, może kilkunastu lat, by akwen wpisał się w krajobraz.

Jednak już teraz widać jego potencjał. Jego wielkość (bagatela – 42 hektary) umożliwia uprawianie różnych form wypoczynku. Można wędkować, pływać, żeglować. Jest także mała, piaszczysta plaża z pomostem.  

Jest gdzie poszaleć takim sprzętem.

Przy brzegu przycumowane „jednostki pływające”: żaglówki i motorówka.

Stare zabudowania pozostałe na brzegu przypominają, że zalew powstał na gruntach wsi Niewiadoma, Nieciecz Włościańska, Kupientyn-Kolonia i Kupientyn.

 

No i ulubiony sport Polaków – grillowanie na świeżym powietrzu.

Poniżej – zapora czołowa długości 500 m, maksymalnej wysokości 7,85 m. Po jednej jej stronie znajduje się zalew, a po drugiej:

Nad brzegami sztucznego jeziora  wyrastają, jak grzyby po deszczu, domki letniskowe.

I jeszcze raz plaża.

Przejeżdżając obok plaży usiłowaliśmy na rowerach objechać akwen wzdłuż brzegów.  Dojechaliśmy jedynie do pierwszego domku letniskowego, gdzie dróżka którą jechaliśmy skończyła się. Skierowaliśmy się więc do biegnącej nieco dalej od zalewu  utwardzonej szutrowej drodze, którą objechaliśmy zalew od południa. Z drogi tej akwen jest prawie cały czas widoczny. Od północy jechaliśmy drogą asfaltową, z której niestety nie widać zalewu. za to tuż przy drodze znajduje się  turbina wiatrowa.

Akwen położony jest tylko 5 km od Sokołowa Podlaskiego. Stanowi więc dla mieszkańców miasta atrakcyjne miejsce wypoczynku weekendowego.

Od czasu gdy zobaczyłam zalew Niewiadoma zrozumiałam, dlaczego nad naszym kiełpinieckim Jeziorem w ostatnich kilku latach tak pusto. Zaletą naszego akwenu  przez wiele lat było  to, że był jedynym miejscem gdzie można się pomoczyć/popływać/poopalać nad wodą.  Przestał być jedyny – wyrosła mu duża konkurencja. Sztuczna, ale jakże atrakcyjna!

Jeśli ktoś jeszcze nie widział na żywo sztucznego jeziora w gminie Sabnie – szczerze polecam, warto.

Na koniec ciekawostka  – zdjęcia z budowy tego zbiornika można obejrzeć tutaj.

Posted in: W okolicyWarto Wiedzieć Zobaczyć Read more... 2 comments

Gminne zawody sportowo-pożarnicze 2017

2017-07-12 01:18:07 malina

Witajcie 🙂 Dawno nie pisałam, z różnych względów, głównie z powodu niedostatku czasu. Nie wiem, jak to wygląda u innych, ale moja doba jakoś ostatnio bardzo się skróciła. I nadal, nieprzerwanie, się kurczy. Odnoszę wrażenie, że doba od dawna nie ma już 24 godzin albo godziny nie mają  60 minut. 😉

Ale w końcu jestem i postaram się pisać częściej.

 

W minioną niedzielę, 9 dnia lipca 2017 roku w Grodzisku, gmina Sabnie, odbyły się coroczne zawody sportowo-pożarnicze. Tradycyjnie już, zorganizowane zostały wspólnie z Gminą Sabnie.

Klasyfikacja  drużyn prowadzona była oddzielnie dla każdej z gmin. Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: ćwiczenia bojowe i sztafeta pożarnicza.

W ubiegłym roku zawody sportowo-pożarnicze odbyły się w Kamieńczyku i były fantastyczne pod każdym względem. Organizacyjnie wszystko było wówczas dopięte na ostatni guzik. Doskonałe warunki lokalizacyjne (wielka otwarta przestrzeń), pozwoliły pomieścić nie tylko zawodników, sędziów i oficjeli, ale też bardzo liczną grupę widzów. Działające bez zarzutu nagłośnienie pozwalało prowadzić bieżącą relację z przebiegu zawodów, co czyniło imprezę ciekawą zarówno  dla uczestników, jak i widzów.

Oglądanie rywalizacji drużyn pożarniczych w Kamieńczyku było  wielką przyjemnością. Dlatego z chęcią wybrałam się  na kolejne zawody, do Grodziska.

Niestety, niedociągnięcia organizacyjne spowodowały, że tegoroczna  impreza nie była tak interesująca dla przeciętnego widza, jak poprzednia. Przede wszystkim – nie działało nagłośnienie.  W rezultacie, pomimo tego, że  zawody się toczyły, jakieś drużyny zaliczały (lub nie) jakieś konkurencje, to widzowie i uczestnicy nie otrzymywali  żadnej informacji o przebiegu zawodów, np. jakie drużyny właśnie startują ani też jakie czasy uzyskali.

Nie doczekałam do końca tej imprezy. Nie dałam rady. Zatem relacji z rozdania nagród nie będzie;) Zapraszam na fotograficzną mini relację z fragmentu zawodów.

Nasi też byli.

Najważniejszy strażak w gminie Sterdyń. A w zasadzie strażaczka.

Zastanawiam się, czy Wójt gminy Sabnie nie jest najważniejszym strażakiem w gminie Sabnie, czy jedynie nie przywdział/lub nie posiada/ strażackiego mundurka? 😀

Strażacy biegają, a puchary – nagrody czekają. I czekają – czyżby znudzeni? – oficjele, którzy będą je wręczać.

Nasza drużyna w oczekiwaniu na swoją kolej do startu w sztafecie pożarniczej.

Nadszedł czas – za chwilę start. Najpierw – odpowiednie przygotowanie sprzętu.

 

 

Wszystkie drużyny przed przystąpieniem do wykonania zadania przechodziły krótki instruktarz i wysłuchiwały rozkazów .

Te kolorowe kółeczka oznaczają pozycję, na jakiej „działać” będzie każdy z zawodników przy wykonaniu zadania.

Drużyna, ustawiona tuż przy linii startowej. Za chwilę sygnał do startu.

Start! Jedni rozwijają linię, drudzy zatapiają węże ssawne w pojemniku z wodą i podłączają do motopompy. A sędzia obserwuje każdy ruch.

Konkurencja zaliczona, ale zawody trwają nadal. Trwa także oczekiwanie na ostateczne wyniki.

Jak już pisałam – nie czekałam na wyniki. Dla zainteresowanych:

  • wyniki drużyn gminy Sterdyń –  tutaj
  • wyniki drużyn gminy Sabnie –  tutaj.

Pełna fotorelacja z zawodów (zatem można obejrzeć wręczenie nagród oraz najważniejszego strażaka gminy Sterdyń w pełnej mundurowej gali): tutaj.

 

 

 

 

Posted in: AktualnościKiełpiniecW okolicyTagged in: gmina sterdyńkiełpiniecOSPpożarniczezawody strażackie Read more... 1 comment

Dzień kobiet w Sterdyni

2017-02-24 13:48:32 tomcio

Witajcie.

Nasz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni jest nieodłącznym punktem życia publicznego okolicznych miejscowości oraz samej Sterdyni.

Na dzień kobiet przygotowano…a .. zobaczcie sami, poniżej plakat i wszelkie szczegóły.

Plakat jak zawsze podpatrzyłem na stronie fejsbukowej GOKiS w Sterdyni.

GOKiS Sterdyn dzien kobiet

Posted in: W okolicyTagged in: dzień kobietgmina sterdyńGOKiS STERDYŃkiełpiniakwieś Read more... 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
6 − 1 =