kielpiniak.pl

Wiosna w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym

Witajcie.
Wiosna… Ptaki zlatują na teren NPK, w Kiełpińcu mamy już pierwszego Bociana. Nad Bugiem można zobaczyć Żurawia oraz Łabędzie.
Są też inne gatunki, które zaczynają żerować , wiją gniazda w okolicach rzeki Bug.
Liczne rozlewiska jakie powstają tu na wiosnę, to dla nich świetne miejsce do pożywiania się i wykarmienia nowego pokolenia.
Będąc na przejażdżce nad Bugiem, spotkałem Wieśka i dzięki podpowiedzi zobaczyłem co prawda tylko z daleka liczne stado Łabędzi.
Musiałem wracać aby zdążyć spakować się na powrót do stolicy, dodatkowo poznałem kolejnego człowieka z pasją. Tu serdeczne pozdrowienia dla Jurka S.
Człowiek, który z pasją do przyrody poświęca swój czas na wycieczki i robi zdjęcia nie tylko w naszej okolicy.
Poniżej na szybko 4 fotki z okolic zagórza , gdzie widać rozlewiska, ptaki zatrzymywały się tu na chwilę a aparat niestety działa coraz wolniej.
Dlatego też póki co można zobaczyć pola i łąki ale mam nadzieję że wkrótce uda się złapać w kadr coś więcej.

2 odpowiedzi do artykułu “Wiosna w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym

  1. Henryk

    Dzisiaj krogulec zaatakował moje zeberki w klatce na tarasie.Spłoszyłem go,powrócił jeszcze dwa razy i musiałem klatkę usunąć z tarasu.Zimą kilka razy przepłoszył ptaki z karmnika.
    Pozdrawiam.

    1. tomasz kulesza Autor

      Witaj. U nas kuny buszują, jeże, dziki, jednak bynajmniej te ostatnie tylko na polach, choć blisko chałup.Zapowiada się piękna pogoda na majówkę, także życzę udanego wypoczynku i zapraszam na kolejne wpisy, dziś zaraz ukaże się kilka zdjęć. Postaram się też przed 3 maja dodać kolejny wpis, ponieważ dziś byłem nad Bugiem, mam nowe zdjęcia z nowego miejsca. Pozdrawiam serdecznie

Secured By miniOrange