kielpiniak.pl

Wirtualna wycieczka, realne doświadczenia i wiedza

Witajcie! Na dziś przygotowałem wam podróż po Internecie w celu zwiększenia naszej świadomości o naszym regionie. Takie to czasy że można to zrobić nie ruszając się z przed monitora. Dla wielu z miejscowych informacje zawarte na tych stronach to nic nowego aczkolwiek… warto zerknąć, być może coś umknęło waszej uwadze.

Jeśli interesuje was skąd pochodzą dane rodziny w naszym regionie zachęcam do odwiedzenia strony, do której link znajdziecie niżej. Na tej stronie  znajdziecie  wiele starych zdjęć oraz np. deklaracje podpisywane przez naszych przodków! Udało mi się znaleźć 2 przodków  na terenie Drohiczyńskim, gdzie mogłem przeczytać, że ojciec podpisał posłuszeństwo koronie drohiczyńskiej i w roku 1657(mniej więcej) wysłał swego syna z mieczem aby bronił Polskiej ziemi.

Początkowo ilości tekstu przerażają, jest tam mnóstwo informacji na temat każdej rodziny od Lubelszczyzny przez Sokołów aż do Drohiczyna. Jednak podpowiem wam pewien kruczek dzięki któremu możecie szybciej znaleźć szybko szukane nazwisko czy dany tekst!

Gdy już  jesteście na stronie, która was interesuje to trzymając klawisz „CTRL”(na dole w lewym rogu klawiatury) wciskamy literkę „F” , wyskakuje nam wtedy małe okienko do wyszukania treści na stronie i wpisujemy wtedy np.: „Kulesza” , jeśli tekstu nie ma na stronie okienko w środku robi się czerwone, jeśli tekst jest na stronie to  podświetla się na zielono. Obok okienka mamy strzałeczki takie malutkie i pojawi się tam liczba ile razy dany tekst został na stronie znaleziony. Klikając w Te strzałeczki przeskakujemy w miejsce znalezionego tekstu.

Podpowiem wam jeszcze coś.. tekst na stronie , której link jest na dole  napisany został  małą czcionką i ciężko się go czyta, jednak jest i na to sposób, otóż..

Trzymając klawisz „CTRL”  pokręć kółkiem na myszce do przodu, a tekst powiększy się, dotyczy to nie tylko tekstu na stronie ale też wszelkich dokumentów i nawet naszego pulpitu.

Jeśli więc szukanie na pulpicie czegokolwiek sprawia Ci trudność możesz w ten sposób powiększyć ikony. A tu niżej już linki do ciekawych stron:

Z Sokołowa com  ->  zsokolowa.com

Rys historyczny parafii czy szczegóły odnośnie instytucji czy kościołów, znajdziecie na stronie :

Drohiczyńska pl  -> drohiczynska.pl

Aby zobaczyć kilka zdjęć z pałacu w Sterdyni oraz poczytać na temat tej miejscowości zapraszam was do zerknięcia na stronę

Turystyka wschodniego Mazowsza -> kliknij w ten link

Kolejną fajną stroną, która na bieżąco monitoruje życie naszego regionu, oprócz znanego pewnie wszystkim portalu

Podlasie24.pl -> gdy klikniesz tutaj wejdziesz na portal Podlasie24.pl

Jest z tego co mi wiadomo nowy twór, nie tylko internetowy, to oczywiście

Wieści sokołowskie ->to jest link na tą stronę

Dla przypomnienia dodam na koniec, że wszelkie informacje o naszej gminie oraz świetnie napisana historia Kiełpińca znajduje się na naszej stronie w książce „Dzieje Sterdyni od czasów najdawniejszych” Poznacie tam historię wszystkich gminnych miejscowości.

Oto link do artykułu w którym jest ta publikacja:  KLIKNIJ TUTAJ BY ZOBACZYĆ ARTYKUŁ

Secured By miniOrange