kielpiniak.pl

Wyniki ankiety cz III.

Witajcie, dziś przedstawię wam część ankiety, w której pisano sugestie i podpowiedzi dla naszej Pani sołtys Marioli. Było nie wiele głosów ale wszystkie były na tak. Po uzyskaniu zgody, publikuję ten materiał.Usunięte zostały złośliwe przytyki do mojej skromnej osoby. Niewiele osób wzięło udział w ankiecie, biorąc pod uwagę ilość odwiedzin. Jednak myślę, że Ci którym na sercu leży Kiełpiniec i sprawy z nim związane wzięli udział w tej ankiecie.

Na naszej głównej stronie wróciły chmurki z ważniejszymi tematami oraz pojawił się link na fejsbukową stronę, którą prowadzę. Wrzucam tam materiały z tejże strony ale i nie tylko.

Link znajduje się na samej górze strony w  linii z napisem kielpiniak.pl z tym że jest w prawym rogu- podświetla się gdy najedziemy nań myszką. Jeśli ktoś chce być na bieżąco, zapraszam do lajkowania strony. Ważnym aspektem jest zaznaczenie opcji: pokazuj powiadomienia w rozwijanym menu napisu „Lubię to” na fejsbukowej stronie. Dzięki temu na pewno każdy post zostanie wam wyświetlony.

Ale wróćmy do tematu, oto odpowiedzi w anonimowej ankiecie  dla pytania :

Jakie cele i zadania widzisz w  KIEŁPIŃCU  dla sołtysa:

 

 • „sołtys jest w porządku
 • W zasadzie nie mam zdania
 • Sołtys powinien wraz z mieszkańcami (!) dbać o porządek i rozwój wsi, organizować wydarzenia integrujące mieszkańców i pokazanie, że coś się tu dzieje. Sołtys powinien organizować pielęgnację i opiekę nad terenami zielonymi wsi (tj, okolice remizy OSP, teren nad jeziorem, przy Kaplicy). Rozwój infrastruktury wsi – np. chodniki. Pozyskiwanie środków na inwestycje. Sołtys powinien również godnie reprezentować wieś i zawsze stawać w obronie jej interesów. 
 • nie wiem nie mieszkam. może większy nadzór nad porządkiem …czasem jest taki trochę bałagan w niektórych miejscach
 • Porządek nad jeziorem
 • mobilizacja ludności w sprawach wsi, zagospodarowanie jeziora, fajnie byłoby co jakiś czas zorganizowac jakieś spotkanie np w remizie, np dla pań, albo dla młodzieży
 • sołtys powinien godnie reprezentować naszą wieś, starać się ją zintegrować, aby nie było podziału na ” Kiełpiniec 1,2,3″, współpracować ze strażą, wysłuchać oczekiwań i uwag mieszkańców, zwracać uwagę na otoczenie i porządek w naszej miejscowości, zorganizować pomoc tym którym samym ciężko funkcjonować, zorganizować babskie spotkania tak często jak to będzie potrzebne ,zapraszać na nie ciekawych ludzi z pasją, zadbać o porządek latem nad jeziorem ale to we współpracy razem z resztą mieszańców jedna osoba bez pomocy i poparcia innych nie osiągnie zbyt wiele.
 • porządek w naszych obejściach ale też i obok ,integracja mieszkańców

 

W Czwartek po godzinie 17 ukaże się kolejna druga część odpowiedzi z ankiety 😉

2 odpowiedzi do artykułu “Wyniki ankiety cz III.

 1. Malina

  Hmmm… zastanowiła mnie ostatnia propozycja: „porządek w naszych obejściach”. Jak należy to rozumieć? Bo chyba nie o to, że sołtys ma pilnować, czy jest u kogoś na podwórku porządek? Chyba sami powinniśmy o to dbać… Proszę mnie źle nie zrozumieć, nie zamierzam nikomu dokuczyć, po prostu się zastanawiam, co autor miał na myśli.

  1. kulesz

   Masz rację.. 🙂 To kwestia indywidualna. Każdy ma obowiązek dopilnować pewnych spraw na swoim podwórku, choć myślę, że jest to nawiązanie do ewentualnego zwrócenia uwagi komuś kto robi bałagan czy nie pilnuje tegoż „porządku” u siebie… choć wiadomo, że każdy i tak zrozumie to po swojemu… 🙂

Secured By miniOrange