kielpiniak.pl

Zaproszenie na Podlaskie Święto Chleba

 

Stało się już tradycją, że corocznie w sierpniu  w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu odbywa się Podlaskie Święto Chleba. W tym roku to już XV edycja tej imprezy.

plakat

Wielokrotnie byłam w Muzeum w Ciechanowcu, jednak nigdy jeszcze nie uczestniczyłam w tej imprezie. Natomiast w ubiegłym roku widzieliśmy przygotowania do parady  zabytkowych ciągników, która i obecnie znajduje się w programie (o godz. 12.45 przed pałacem) .

P1160642

Staruszek ciągnie o wiele młodszego;)

Wiem, że w tym dniu do Muzeum w Ciechanowcu zjeżdżają tłumy ludzi. Myślę, że warto zobaczyć albo pokazać dzieciom jak wyglądały żniwa onegdaj, gdy ich dziadkowie lub pradziadkowie byli w ich wieku – żęcie sierpem, koszenie kosą. No i owo „oborywanie nieprzepiórki”, cokolwiek to jest 😉

Gdybyście jednak nie mogli wybrać się na tę imprezę lub nie chcieli (np. z powodu owych tłumów), to i tak bardzo gorąco zachęcam Was do odwiedzenia – i zwiedzenia –  Muzeum. Nazwa (muzeum) może na to nie wskazuje, ale to bardzo ciekawe, godne odwiedzenia miejsce. Bardzo  urozmaicona ekspozycja, w której każdy, bez względu na wiek i status społeczny znajdzie coś ciekawego.

Postaram się niedługo pokazać Wam, co tam można zobaczyć (od dawna to sobie i Tomkowi obiecuję, ale czasu ciągle niedostatek).

Serdeczne pozdrowienia od ekipy kielpiniak.pl 🙂

 

 

Odpowiedź do artykułu “Zaproszenie na Podlaskie Święto Chleba

  1. Pingback: Wyprawa rowerowa brzegami Bugu | kielpiniak.pl

Secured By miniOrange